Er; “Bu yardım bütün emeklilere verilmelidir”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er emeklilere verilen 5 bin liralık  ikramiyenin ÇKS kaydı olan emeklilere verilmemesinin büyük haksızlık olduğunu söyledi.

“Bilindiği gibi, 02 Kasım 2023 tarih ve 32352 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 7464 sayılı Kanunun 20 inci maddesi ile 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa eklenen geçici 98 inci madde ile 2023 yılı Ekim ödeme döneminde gelir veya aylık ödemesi yapılanlara bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin ödeme yapılacağı hükme bağlanmıştır diyen Er ancak aynı düzenleme ile emekli maaşı bağlananlardan her hangi bir işyerinde veya kendi nam ve hesabına (çiftçiler) çalışmaya devam edenlerin bu ödemeden yararlanamayacağı da hükme bağlandığını ve bunun mevcut uygulamaya bakıldığında büyük bir haksızlık oluşturduğunu söyledi.

Emeklilerin maaşlarında kalıcı bir düzenleme yapılmaması emekliler adına yeterince büyük bir problem iken bu tek seferlik 5 bin yardımın da çiftçilere çok görülmesi düzeltilmesi gereken bir sorundur” dedi.

Ziraat odalarına kayıtlı, yani 1 dönüm arazisi olan bir emeklinin bu yardımdan faydalanamadığını belirten Er mağdur olanların oranının %75 i bulduğunu ifade ederek emeklilerin maaşlarında acilen bir düzenleme yapılmalı ama ondan önce, bu yardım bütün emeklilere verilmelidir. “ dedi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir