Elit Kafe’nin gelirini depremzedelere bağışlayacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Medya Grup İmtiyaz Sahibi Hakan Çakır, sahibi olduğu Elit Cafe Kıraathanesi’nin 8 Şubat Çarşamba günü tüm gelirlerini depremzede vatandaşlara bağışlayacağını açıkladı.
Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası birçok ilde yıkılan binalar olduğu bildirildi. Saat 13,23’te merkez üssü Elbistan ilçesi olan 7.6 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. AFAD Deprem Risk Azaltma Genel Müdürü Tatar: “Her ikisi de birbirinden bağımsız, birbirini tetikleyen depremler.” açıklamasında bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “7.7’lik depremde 1651 can kaybı bulunuyor” dedi. Başkan Erdoğan sosyal medyadan yaptığı açıklamada, milli yas ilan edildiğini açıkladı. Erdoğan, “Bütün yurtta ve dış temsilciliklerimizde 12 Şubat 2023 Pazar günü güneşin batışına kadar bayrağımız yarıya çekilecektir.” dedi. Bölgeye 250 milyon TL’lik acil yardım ödeneği gönderilirken 5606 binanın yıkıldığı bildirildi.
Düzceliler de 7’den 70’e depremden etkilenen bölgelerdeki vatandaşların yaralarının sarılması için yardıma koşuyor. Düzce, tek yürek oldu ve Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşların yardımına koştu. Sabah saatlerinde meydana gelen ve birçok şehrin de etkilendiği Maraş depremiyle birlikte Düzce’de adeta seferberlik ilan edildi.
Duyarlı bir vatandaş örneği gösteren Düzce’de faaliyet gösteren Düzce Medya Grup İmtiyaz Sahibi ve Elit Kafe Sahibi Hakan Çakır konuyla ilgili şunları söyledi:
“Kahramanmaraş ve diğer illerde meydana gelen depremde mağdur olan vatandaşlarımız için tüm ülke yardım kampanyaları ile destek olmak için çabalarken bizler sessiz kalamazdık. 8 Şubat Çarşamba günü Elit Kafe’den elde edeceğimiz hasılatın tamamı Deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için yardım kampanyası düzenleyen Düzce Genç İmam Hatipliler Derneği’ne atkı bere eldiven ve battaniye almaları için bağışlanacak. Temennim odur ki,yapacağımız yardımlar ihtiyaç sahiplerine bir nebze de olsa tebessüm olsun.Rabbim ülkemizi böylesi afetlerden korusun.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir