EFTENİ OTEL PROJESİNİN STARTI VERİLDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık 15 yıldır atıl vaziyette bulunan Efteni Otel için Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ve yatırımcı Dr. İhsan Şahin ortak basın açıklamasında bulundu. Düzce’nin çok güzel bir tesis kazanacağını ifade eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 15 yıllık kronik bir sorunun çözüldüğünü ifade etti.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Efteni Otel Projesine beraberinde Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ve Efteni Otel’in işletme hakkını alan Sıla Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İhsan Şahin ile Efteni Otel Projesinin son durumu ve startının verilmesine ilişkin basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Özlü, yaklaşık 6-7 ay önce yine aynı binada bir basın toplantı yaptıklarını belirterek Efteni Otel projesi sürecini özetledi. Başkan Özlü, geçen sürecin ardından mevcut alanın şifahane olarak inşasına başlanacağı müjdesini verdi.

SILA HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞAHİN, YAŞANAN SÜRECİ PAYLAŞTI
Başkan Özlü’nün ardından konuşan ve projenin süreçleri ile detaylarına dair bilgilendirme de bulunan Sıla Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İhsan Şahin, “Türkiye ve Dünyanın birçok bölgesinde sağlık amaçlı bir çok yatırımımız var. Efteni ile ilgili de Sayın Başkanımızla görüşmemizde, burada şifalı bir suyun olduğunu, tarihi geçmişinin olduğunu ayrıca bir tesisin bulunduğunu fakat bu tesisin kapalı olduğunu, dolayısıyla da Düzce halkının bu tesisten istifade edemediğini, bir yatırımcı olarak burayla ilgilenip ilgilenemeyeceğimizi sormuştu. Biz de değerlendirelim görelim, ilgimizi çekecekse yatırımcı olarak gireriz demiştik. Öyle başlamıştık. Ardından Gölyaka Belediye Başkanımız Yakup Bey ile de tanıştık. Onlar da yaptıkları çalışmalarını anlattılar. Bugüne kadar projeyle ilgili hem Faruk Bey’in hem de Yakup Bey’in çok büyük gayretleri vardı. Bize de bu projeyi alıp yapmak, sahip çıkmak kalmıştı” dedi.

ŞAHİN; İKİ BELEDİYEYE % 50-%50 HİBE EDİYORUZ
Başkan Özlü’nün bankayla yapılan süreçte inisiyatif alarak projeyi tekamül ettirecek hale getirdiklerini belirten Şahin, “En son gelinen noktada biz bankayla masaya oturduk. Paramızı ödedik. Bankadan iki farklı arsa için ama toplamda bütün proje kompleksi için ödememizi yaparak devir almış olduk. Bu devir yaklaşık 6 ay önce gerçekleşti. Aldıktan sonra fizibilite çalışmalarına başladık. Çalışmaların neticesinde buradaki mevcut binaların yıkılarak yeni bina yapılmasının çok daha hayırlı olacağı kanaati ortaya çıktı. Bu kararımızı da Sayın Başkanımızla paylaştık. Geçen süreç içerisinde hem eski binayı ortadan kaldırdık hem projelerimizi hazırladık hem de bu konuda gerekli alt yapıyı ve sözleşmelerimizi bu ana kadar taşımış olduk. Bugün inşallah projeye başlamış oluyoruz. Detaylarını da peyderpey paylaşacağız. Sayın Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü ve Sayın Başkanımız Yakup Demircan’dan Allah razı olsun. Onların bir yatırımcıya yapılacak destekler, gayretler ve çabalar neticesinde Düzce halkının hizmetine kazandırılmış hale geliyor. Özellikle küçük binayla ilgili iki başkanımızın da ‘mümkünse belediyeler için kullanılabilmesi’ için tasarrufları vardı. Bugün aldığımız kararla, hem aşağıdaki hem de yukarıdaki binamızı da iki belediyeye % 50-%50 hibe ediyoruz. Hibeden sonra da yap-işlet-devret modeliyle de bütün yatırımları tarafımıza ait olmak üzere devam edeceğiz. Kamu yararına da çok güzel bir proje geliştirmiş olduk. Bir yıl içerisinde projeyi bitirmeyi hedefliyoruz. Allah hayırlı ve mübarek etsin. Bütün Düzce halkına da hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

DEMİRCAN; “HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”
Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ise 15 yıllık sorunu en sonunda çözdüklerini ifade ettiği konuşmasında, “İlçemizin ve Düzce’mizin 15 yıllık kanayan yarasıydı. Sayın Bakanımızın gayretleriyle çözdük. Sıla gruba da böyle bir yatırımı ilçemize ve ilimize kazandırma gayretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Başta ne konuşulduğu ise aynı şekilde çalışmalar devam ediyor. Kamuoyunda yanlış algılamalara gerek yok. Bu yatırımın ilçemize, ilimize, bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Özlü, toplantının sonunda, basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak “Bizim işimizde hiçbir yanlış olmaz, etik olmayan bir husus olmaz. Biz işi ehline teslim ettik” diyerek proje ile Düzce’nin güzel bir tesis kazandığını ve bunu yaparken bir kuruş para ödemeden buna sahip olacağının altını çizdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir