DÜZCE’YE KAR YAĞIŞI GELİYOR!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nünün son değerlendirmelerine göre Düzce soğuk hava etkisi altına gireceğini bildirdi. Kar yağışının oluşturabileceği zirai don tehlikesine karşı uyardı.

Düzce Valiliğinin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin 28.03.2023 Salı günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının 8-15 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Soğuk havayla birlikte yağışların; Düzce, Zonguldak, Bartın kıyı kesimlerinde yağmur, Batı Karadeniz’in iç kesimleri(Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük ile Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinde Çarşamba gece ilk saatlerden itibaren karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşeceği tahmin ediliyor.
Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri bölgenin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere zirai don bekleniyor.
Rüzgarın, Salı günü bölge genelinde güneybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.
Soğuk hava, yer yer etkili kar yağışları ile kuvvetli rüzgar ve fırtınayla birlikte ulaşımda aksamalar, zirai don, buzlanma ve sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalı, meteorolojik rapor ve uyarılar dikkatle takip edilmelidir.”
Oluşması Muhtemel Riskler; Ulaşımda Aksamalar, Buzlanma, Don Olayı

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir