Düzceli Milli Sporcu 2020 Tokyo Olimpiyatları‘nda Ülkemizi Temsil Edecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi Milli Sporcumuz Nuray Levent 2020 Tokyo Olimpiyatları‘nda ülkemizi temsil edecek.

Uluslararası Halter Federasyonunun Olimpik Sıralama Listesine göre, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na katılıma hakkı kazanan 64 kilo Milli Halterci Nuray Levent, Düzce Üniversitesi öğrencisi olmasının yanında Düzceli olması da şehrimize ayrı bir değer kazandırdı.

Başarılı Milli Sporcumuz Nuray Levent, yaptığı açıklamada; “ Bir Düzceli olarak 2013 yılında, halter sporu ile Düzce’de tanıştım. Daha önce; yıldızlar Avrupa şampiyonluğu, Akdeniz Oyunları şampiyonluğu, Gençler Dünya 3.lüğü, Gençler Avrupa 2.liği ve birçok Türkiye şampiyonlukları gibi rekorlara imza attım. Şuan Konya’da Milli takım kampındayım. Tokyo Olimpiyatları’na yaklaşık 4 senedir hazırlanıyoruz. Çoğu şeyden fedakarlık etmek zorunda kaldık. Çünkü sorumluluğum çoktu. Ülkemi, ailemi, okulumu gururlandırmak için çok çalışmam gerekiyordu. Sonunda başardım. 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmaya hak kazandım. Bu zorlu serüvende Allah’ın izniyle ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret edeceğim.” ifadelerine yer verdi.

Düzce Üniversitesi öğrencisi Nuray Levent ile birlikte 61 kiloda Ferdi Hardal ve 67 kiloda Muhammed Furkan Özbek’te ülkemizi halter alanında 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda temsil edecek.

Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamada “Düzce Üniversitesi olarak; bizi gururlandıran Düzceli hemşerimiz ve öğrencimiz Nuray Levent’i, takım arkadaşlarını, antrenörlerini ve ailelerini tebrik eder, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda başarılar dileriz.” Şeklinde milli sporcular tebrik edilerek, başarı dileklerinde bulunuldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir