Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Siirt Üniversitesi Kalite ve Akreditasyon Konferansı’na Katıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi ve PEMDER Peyzaj Mimarlığı Eğitim Programları Akreditasyon Kurulu (PAK) Başkanı Prof. Dr. Osman Uzun, Siirt Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü ve öğrenci topluluklarından Kalite Topluluğu iş birliği ile düzenlenen “Siirt Üniversitesi Kalite ve Akreditasyon Konferansı”na konuşmacı olarak katıldı.

Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansta, Üniversitenin kalite taraflarının 2022-2023 yılı faaliyetlerinin sunumu yapılarak önümüzdeki dönem planları aktarıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, “Gerek kadim medeniyetimiz, gerekse de modern dünya; sunulan ürün ve hizmette kaliteye önemli derecede ihtimam göstermişlerdir. Nitekim dünyada yazılı ilk kalite standartları bundan beş asır önce Sultan II. Beyazıt zamanında ‘Kanunname-i İhtisab-ı Bursa’ ismiyle bu topraklardan çıkmış ve söz konusu bu standartların Bursa pazarında uygulanmış olduğunu görüyoruz. Daha sonra bu ve daha gelişmiş standartlar; ferman, kanunname ve emirler vasıtasıyla imparatorluğun önemli şehirlerinde tüketicileri koruyacak şekilde tanzim edilerek kalite uygulamaları olarak yaygınlaştırılmışlardır.” ifadelerini kullanarak kalitenin önemine ve gerekliliğine atıfta bulundu.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi ve PEMDER Peyzaj Mimarlığı Eğitim Programları Akreditasyon Kurulu (PAK) Başkanı Prof. Dr. Osman Uzun, Kurum Akreditasyon Programı (KAP) ve Program Akreditasyonu konuları ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Prof. Dr. Osman Uzun sunumunda, PEMDER uygulamalarına yönelik olarak değerlendirmelerde bulunurken, program değerlendirme çalışmalarında bulunacak bölümler için bazı stratejiler ve öneriler dile getirdi.

Konferansta ayrıca Siirt Üniversitesi YÖKAK dış değerlendirmeci Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arzu Altuntaş YÖKAK dış değerlendirme süreçleriyle ilgili bilgiler paylaşırken, YÖKAK dış degerlendirmeci öğrenci Yunus Üzer ise “Öğrenci Beklentisi” konulu konuşma gerçekleştirdi.

Üniversitenin iç değerlendirmesinde görev alan personele teşekkür belgelerinin takdim edildiği program, üniversitenin kalite süreçleri ve kat edilen mesafe ile ilgili yapılan sunum ve bilgilendirmelerin ardından sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir