Düzce Üniversitesi Öğrencilerinin Geliştirdiği 59 Projeye TÜBİTAK’tan Destek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi, TÜBİTAK 2209-A – Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022 yılı 2. dönem çağrısında 59 lisans projesi destek hakkı kazandı.

Ulusal ve uluslararası alanda başarı çıtasını sürekli yükselten Düzce Üniversitesi, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022/2 dönemi kapsamında 59 projesine destek hakkı kazanarak, önemli bir başarıya daha imza attı.

Elektrikli araç üretiminden Blockchain uygulamalı teknolojiye, arıcılıktan akıllı sera üretimine, tarım teknolojisinde görme engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmaya kadar, insan hayatının ve doğal yaşamın her alanına dokunan genç yetenekler, geliştirdikleri onlarca proje ile fark yaratacak.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenen projelerde Düzce Üniversitesi; Mühendislik Fakültesi 42, Orman Fakültesi 5, Düzce Meslek Yüksekokulu 5, Fen Edebiyat Fakültesi 4, Spor Bilimleri Fakültesi 1, Ziraat Fakültesi 1, Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu 1 projede başarı gösterdi.

Üniversiteden yapılan açıklamada; “Düzce Üniversitesi olarak; Üniversitemizin başarısında önemli katkılar sağlayan ve geleceğimize umutla bakmamıza vesile olan öğrencilerimizi tebrik eder, onların başarısı için çalışan başta aileleri olmak üzere, öğretim elemanlarımıza ve proje danışmanı akademisyenlerimize teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir