Düzce Üniversitesi Öğrencileri İleri Dönüşüme Dikkat Çektiler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Moda Tasarım Programı tarafından ileri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla “İleri Dönüşüm Atölye Çalışması” düzenlendi.

Etkinlik; Düzce Üniversitesi Düzce Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları Dr. Öğr. Üyesi Filiz Dursun, Öğr. Gör. Gülden Abanoz, Öğr. Gör. Çiğdem Dursun, Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi öğretmenleri Sevinç Yıldız, Elif Durmuş ile Moda Tasarımı Programı öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Üç aşama olarak planlanan sürecin ilk aşamasında, Moda Tasarım Programı ön lisans öğrencilerini ileri dönüşüm konusunda bilgilendirmek ve atık ürünlerden ileri dönüşüm çalışmaları yapmalarını sağlamak; 2. aşamada Moda Tasarım lise öğrencilerini sürdürülebilirlik ve ileri dönüşüm konularında bilgilendirmek amaçlanmış ve Düzce Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım Programı öğretim elemanları tarafından, Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi’nde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Üçüncü aşamada ise ön lisans ve lise moda tasarım öğrencilerini bir araya getirerek Düzce Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım atölyelerinde birlikte ileri dönüşüm tasarımları yapmaları planlanmıştır. Bu kapsamda hayata geçirilen “İleri Dönüşüm Atölye Çalışması” ile Moda Tasarım ön lisans ve lise öğrencileri partner olarak farklı, ilginç ve güzel ileri dönüşüm tasarımları ortaya çıkardı.

Etkinlik, lise öğrencilerine; mesleğe yönlendirme, farklı bakış açıları kazanma ve üniversite ortamını yaşama olanağı açısından önemli katkılar sağladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir