Düzce Üniversitesi İstanbul’daki Tanıtım Günlerinde Yerini Aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (TSTK) tarafından düzenlenen “Tanıtım Günleri” etkinliğine katılan Düzce Üniversitesi, gerçekleştirdiği faaliyetler, katma değerli bilimsel projeler ve ihtisaslaşma programı kapsamında ürettiği lisanslı ürünler hakkında ziyaretçileri bilgilendirerek olumlu geri dönüşler elde etti.

Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden katılan illerin folklorik ve gastronomik özelliklerinin sergilendiği, Yenikapı etkinlik alanındaki ‘Tanıtım Günleri’ etkinliği, 4 gün süresince devam eden kültür ve sanat etkinliklerine sahne oldu.

İstanbul Düzceliler Derneği koordinasyonunda, Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliği Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nın destekleriyle, Düzce ilimizin kültürel ve turistik değerlerinin de tanıtıldığı organizasyonda Düzce Üniversitesi de yerini aldı.

Düzce Üniversitesi’nin Çevre ve Sağlık Alanlarında İhtisaslaşma programı kapsamında, akademisyenlerinin bölge çiftçileriyle birlikte hayata geçirdiği örnek yerel kalkınma modeli çalışmaları ziyaretçilerle paylaşıldı. Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü öncülüğünde üretilen krem, kolonya, dezenfektan, bitkisel ekstrakt ve sirkeler tanıtılarak ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi ve beğeniyle karşılandı.

T.C. İçişleri Eski Bakanı Murat Başesgioğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili ve İBB Meclis Üyesi Hüseyin Aksu, 65. Dönem T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TSTK Genel Başkanı Cevdet Akay ile Düzce İlçe Belediye Başkanları, kültür çadırında bulunan Düzce Üniversitesi standını ziyaret ederek ihtisaslaşma çalışmaları hakkında bilgilendirildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir