DÜZCE BELEDİYESİNDEN SULAMA UYARISI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi, büyük çoğunluğu tarım arazisi olan Düzce’de bahçelerin sulanmasında su tasarrufuna önem verilmesinin yaşanabilecek su kesintilerinin önüne geçeceğini yönünde uyarıda bulundu.

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, su sıkıntısı yaşanmaması için bahçelerin sulanmasında şebeke suyu kullanılması yerine yağmur suyu sarnıcı veya damlama sulama sisteminin kullanılması yönünde vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

İçme ve kullanma suyunun amacı dışında sulamada kullanılması, su sarfiyatını arttırarak suyun yetersiz kalmasına ve vatandaşların mağduriyetine sebep olduğuna dikkat çeken Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, “Yaz mevsiminde artan su tüketimi nedeniyle şebeke sularında azalma ve şehrin bazı bölgelerinde su basınç sorunu yaşanmaktadır. Kuraklık ile mücadele ve doğamızın korunması için bahçe sulama, araç ve halı yıkama gibi faaliyetlerde şebeke suyu kullanılmaması ve suyumuzun daha bilinçli tüketilmesi gerekmektedir. Vatandaşlarımızın içme suyu kullanmama konusunda çok hassas davranmalarını rica ediyoruz” denildi.

Öte yandan kaçak su kullananların tespit edilmesi için de ekiplerin harekete geçtiği ifade edildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir