DGC’DEN KONTEYNER İŞÇİLERİNE MORAL ZİYARETİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Gazeteciler Cemiyeti (DGC), 10 ilde büyük bir yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli 2 büyük deprem felaketinde evsiz kalan depremzedelerin barınma ihtiyaçları için Düzce Valiliği tarafından kurulan konteyner üretim tesislerinde çalışan işçilere moral ziyareti düzenledi. Gazeteciler cemiyeti, Düzce’de güzel olan her şeyin yanında olacaklarını söyledi.

Türkiye, 6 Şubat tarihinde Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketlerinden birine uyandı. 11 ilde depremde evlerini kaybeden depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için Düzce Valiliği Düzce’deki Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) depremin hemen ardından 4 tane konteyner üretim merkezi kurdu. Bu merkezlerde konteyner üretimi aralıksız devam ederken Düzce Gazeteciler Cemiyeti özveri ile depremzedeler için konteyner imalatı yapan çalışanlara moral ziyareti düzenledi.

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı ziyarette, konteyner üretiminde çalışan işçilere tatlı ikramında bulunuldu.

750 KONTEYNER DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLDİ

Konteyner üretimi hakkında Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine bilgi veren Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen, imalatın aralıksız devam ettiğini belirterek, bugüne kadar afet bölgesine 750 konteyner gönderdiklerini, önümüzdeki hafta başına kadar bu sayının bin adeti bulacağını belirtti.

 “1999 DEPREMİNDE ÇOĞUMUZ YUVASIZ KALDIK”

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İslam Keleş ise, “Depremi en iyi Düzceliler olarak biz biliyoruz. 99 depreminde birçoğumuz yuvasız kaldık. Valimiz Cevdet Atay’ın bu projesini Gazeteciler Cemiyeti olarak çok fazla önemsiyoruz. Oradaki kardeşlerimize burada yuva yapıyor oluşumuz, bu yuvanın her parçasına emek veriyor oluşumuzla gurur duyuyoruz. Biz Düzce Gazeteciler Cemiyeti olarak güzel olan, iyi olan her şeyin yanında olacağız. Hem oradaki afetzede kardeşlerimiz adına hem de tüm Düzceliler adına size teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir