Çilimli Dikmeli Ortaokulu e-Twinning Platformunda

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Çilimli ilçesi okullarından olan Dikmeli Ortaokulu üç yabancı ortaklı “Wonder(full) Learning” adlı projeyle eTwinning platformunda yer aldı.

 

Uzaktan eğitim-öğretim dönemini canlı dersler ve farkındalık yaratan çalışmalarla geçiren Dikmeli Ortaokulu İtalya’dan iki, Romanya’dan bir okul ortağıyla birlikte Ocak 2021 tarihi itibariyle başladığı beş aylık proje sonunda ulusal ve uluslararası kalite etiketi ödülünü kazanmayı hedefliyor.

Proje Çalışmalarında İngilizce’nin Aktif Kullanımı

Proje ortak katılımcısı İngilizce Öğretmeni Gülşah Demircan proje sürecinde Dikmeli Ortaokulu 6. ve 7.sınıf öğrencilerinin aktif olarak yer almasına katkı sağlamaktadır. Öğrenciler her ay proje kapsamında İngilizceyi kullanarak çalışmalar yapmakta, bilgilendirme toplantılarına katılmakta ve yabancı ortak ülkelerden öğrencilerle iletişim kurmaktadırlar.

E-Twinning proje çalışmasının hayat boyu öğrenmeye katkısını İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Yurttaş şu ifadelere yer verdi;

“İtalya, Romanya ve Türkiye’den çeşitli okulların katılımıyla sürdürülen bu proje ile öğrencilerimiz İngilizceyi aktif olarak kullanacaklar, materyal tasarlayacaklar, tasarladıkları materyalleri İngilizce edinimleri için kullanacaklardır. Platformdaki yabancı ve Türk arkadaşlarıyla iletişim kurabilecek ve bugün hayatımızda önemli yer tutan teknoloji kullanımıyla ilgili kendilerini geliştirebileceklerdir. Çeşitli Web 2.0 araçlarını (Renderforest, wordmint, wordwall, movie maker, Canva, padlet) kullanabileceklerdir.  Son olarak projede yer alan okullar ile ortak çalışma olarak hazırlayacakları dergide yaşadıkları yeri, Düzce’nin tanıtımını yapacaklardır. Biz bu proje ile öğrencilerimize gelişimi amaçlıyoruz. Katkılarından dolayı öğretmenlere ve okul müdürü Tuncay Mamak’a teşekkür etti. ”

 

adıyaman escort

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir