CEHALETİ YENMENİN YOLU KİTAP OKUMAKTIR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Kütüphaneler Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özlü, “Kitap okumak; duygularımızı derinleştirir, düşüncelerimizi zenginleştirir” dedi.

Başkan Özlü, “Bilgi çağı ve bilgi toplumunda en önemli özellik; bilginin ve bilgili olmanın bir güç kaynağı olarak görülmesidir. Dünyada bilgiye sahip olmak, her alanda en ileri seviyedeki toplumların ortak özelliğidir. Bilgilere ulaşmanın en güvenilir yolu da kitap okumaktan geçmektedir. Kitaplar kişisel gelişimimizi destekleyen çok değerli eserlerdir. Cehaleti yenmenin yolu da kitap okumaktır. Kitap okumak; duygularımızı derinleştirir, düşüncelerimizi zenginleştirir. Geleceğimiz için mutlaka okumalıyız.

Bu çerçevede de kütüphaneler; çağımızın ihtiyaçlarına uygun şekilde kendilerini yenileyerek kent halkının bilgi seviyesinin yükselmesine ve bilinçli bir toplum olarak yetiştirilmesine katkı sağlar. Bizler bu anlayışla kütüphanelerimize yapılacak her türlü desteği, ülkemizin geleceğine yapılmış katkının bir parçası olarak değerlendirmekteyiz. Açılışını yapacağımız Millet Bahçesine de bu düstur ile kütüphane kafe yapıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın, gençlerimizin bu kütüphaneden faydalanmalarını istiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta kütüphanecilerimiz olmak üzere herkesin ‘Kütüphane Haftasını ‘ kutluyorum. İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin evde geçirdikleri zamanları  bol bol kitap okuyarak değerlendirmelerini tavsiye ediyorum” ifadelerinde bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir