BİGGDÜNYA Girişimcilerine %100 Başarı Oranıyla TÜBİTAK’tan 400 Bin TL Destek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Teknopark ve İTÜ Arı Teknokent’in ortak uygulayıcı kuruluşu olarak yürüttüğü 1512 BİGG – Bireysel Genç Girişim Hızlandırma Programı ile BİGGDÜNYA 2010/1. dönem destek almaya hak kazanan girişimleri belli oldu.

Düzce Teknopark’ın TÜBİTAK’a yönlendirdiği 2 girişimcinin 2’side destek almaya hak kazandı. Kazanan 2 ekibe toplamda 400 bin TL ve BİGGDÜNYA programının 4. döneminde destek kazanan 8 ekibe toplamda 1,6 milyon TL destek sağlanmış oldu. Yapılan çalışmaların ve yönlendirmelerin TÜBİTAK gibi önemli kuruluşlardan destek alması, BİGGDÜNYA ailesinin %100 başarı oranı yakalaması girişimcilerin ve girişimci adayların beğenisini topladı.

Düzce Teknopark’ın, Batı Karadeniz bölgesi başta olmak üzere, Türkiye’de girişimciliği desteklemek ve yenilikçi fikirleri katma değer sağlayacak işlere dönüştürmek amacıyla 2020 yılında TÜBİTAK 1512 BİGG Uygulayıcı Kuruluşu olmaya hak kazanandı. Düzce Teknopark ve İTÜ Arı Teknokent’in ortak uygulayıcı kuruluş olarak yürütülen BİGGDÜNYA girişim hızlandırma programının 1. Döneminde TÜBİTAK tarafından destek almaya hak kazanan girişimleri belli oldu. Düzce Teknopark, farklı alanlarda teknoloji tabanlı yenilikçi fikir geliştiren ekiplere sağladığı Eğitim, Mentörlük ve Uzman Ekip destekleri ile 2020/1. Dönem TÜBİTAK çağrısında 2. aşamaya yönlendirme yapılan 2 girişimin 2’side destek almaya hak kazandı.

Düzce TEKNOPARK – BİGGDÜNYA ailesi olarak %100 başarı oranıyla çok önemli bir başarıya imza atmış oldu. Destek almaya hak kazanan 2 ekibe, toplam 400 bin TL hibe desteği ile birlikte Düzce Teknopark tarafından sağlanacak iş birlikleri de eklenecek. Ayrıca 2018 yılından itibaren BİGGDÜNYA programının 4. döneminde destek kazanan 8 ekibe toplamda 1,6 milyon TL destek sağlanmış oldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir