BELEDİYE, HAVA KİRLİLİĞİ İLE MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi Zabıta ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, ‘Temiz Şehir Düzce’ mottosu altında tüm kulvarlarda hava kirliliği ile mücadelesini sürdürüyor. Ekipler, Ağa Mahallesinde kablo yakıldığı ihbarı üzerine yaptığı denetimde hava kirliliğine neden olan 2 şahsı yakalayarak yasal işlem başlattı.

Hava kirliliği ile topyekun mücadele başlatan Düzce Belediyesi denetimlerini sıklaştırdı. Düzce’nin çeşitli noktalarında belirli periyotlarla denetim gerçekleştiren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine yaptıkları denetimde kablo yakmak suretiyle havayı kirleten şahıslara yasal işlem başlattı.

Ağa Mahallesinde bulunan dere kenarında dumanlar çıktığını farkederek ihbarda bulunan duyarlı vatandaşların ihbarı üzerine harekete geçen ekipler, hızlı şekilde olay yerine geçti.

Burada kabloları yakarak hava kirliliği oluşturduğu tespit edilen şahıslara müdahale de bulunan ekipler, aynı zamanda İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine haber vererek olası küçük çaplı yangının büyümemesi için ateşin söndürülmesini sağladı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gözaltına aldığı 2 şahsa Çevre Kanununa muhalefetten yasal işlem başlatırken, 2872 sayılı Çevre Kanunu gereği 2021 yılında atık yağ ve lastik, kablo yakanlara 100 bin liradan 1 milyon liraya kadar idari para cezası uygulanacağını belirterek, hava kalitesinin düşmemesi için vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir