Bağımlılıkla Mücadelede “Ben Olsaydım…” Temalı Çalıştay Gerçekleştirildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Valiliği, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ve Düzce Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği bağımlılıkla mücadelede “Ben Olsaydım…” temalı çalıştay, Düzce Valiliği ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Tüm Türkiye’de aynı zamanda gerçekleştirilen çalıştaya; Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce İl sağlık Müdürü Dr. Yasın Yılmaz, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bora Büken, Düzce Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi dilek Demirezen, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Oğuzhan Kendirli, farklı iş ve meslek grup temsilcileri katılım sağladı.

“Alkol Bağımlılığı, Tütün Bağımlılığı, Uyuşturucu Bağımlılığı, Kumar Bağımlılığı, Teknoloji Bağımlılığı” olmak üzere bağımlılıkla mücadele 6 masada 6 konu içeriği tartışıldı.

Tartışmaların ardından masalarda konu ile ilgili öneriler rapor haline getirilerek katılımcılarla paylaşıldı.  Bağımlılık sorununa farklı pencerelerden bakarak “Ben olsaydım…” ile başlayan çözüm önerileri ile farklı kurum ve kişiliklerin bağımlılık sorununun çözümüne yönelik farklı bakış açıları değerlendirilmiş oldu. Bağımlılık sorununun arz yönü, talep yönü, iletişim yönü,  kurumlar arası iş birliğini güçlendirmek için yapılacak çalışmalar ve öneriler sunuldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir