AYAĞINDA TÜMÖR BULUNAN KÖPEK SAĞLIĞINA KAVUŞTU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Duyarlı bir vatandaşın ihbarı neticesinde ayağında şişlik bulunan ve yürümekte zorlanan sokak köpeği, Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezine götürülerek yapılan operasyonla sağlığına kavuşturuldu.

 

Düzce Belediyesi 153 Beyaz Masa’ya gelen ihbar üzerine harekete geçen Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Dedeler Mahallesinde arka ayağından yaralı olduğu belirlenen sokak köpeğini tedavisi için Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezine götürdü.

Merkez de veteriner hekimler tarafından ilk müdahalesi yapılan sokak köpeğinin sol arka bacağında derialtı bağ dokusunda 10 santimetre çapında tümör bulunduğu tespit edildi.

Veteriner hekimlerin yaklaşık 1,5 saat süren cerrahi müdahalesinin ardından köpek, bacağında bulunan tümörden arındırıldı.

SAĞLIK DURUMU İYİYE GİDİYOR
Veteriner İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, operasyonun ardından dinlenmeye alınan köpeğin sağlık durumunun iyiye gittiği ve post operatif bakımlarının üç ila dört hafta süresince devam edeceği aktarıldı.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir