ASLIHAN TÜYSÜZ, ‘ORTAK AKIL İLE YÖNETECEĞİZ’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, seçim çalışmalarına Düzce’de esnaf, ev ve kafe ziyaretleri ve halkla sohbet ile devam etti.

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz seçim çalışmaları kapsamında gündüz programlarının yanı sıra akşamüstü parti yöneticileri ve mensupları ile birlikte Koçyazı Mahallesi’nde esnaf ziyareti, Metek TOKİ konutlarında ev ziyaretleri yaptı. Aslıhan Akbal Tüysüz ardından da Bahçeşehir bağlantı yolunda esnaflarla görüştü.

‘KAPI ÇAL GÖNÜL AL’ ZİYARETLERİ

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, ziyaret programını, parti yöneticileri ve mensupları ile birlikte Düzce Merkez’de devam ettirdi.

Tüysüz ve beraberindekiler Koçyazı Mahallesinde esnaf ziyaretleri yaptı. Sonra da Metek TOKİ konutlarında ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Bir restoranda sohbet ettiği bir grup, ‘Parlamenter Sistem’ konusundaki sorularını cevaplandırdı. Tüysüz, mevcut sistemin yetersizliğinden söz etti ve şu görüşlere yer verdi, “ Bizim şahıslarla bir sorunumuz yok. Biz Millet İttifakı olarak bu sistemin yetersizliğinden, tek adam rejiminden rahatsızız. Bu yüzden Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçmek istiyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne seçilen milletvekillerinin önceden olduğu gibi karar verici olduğu güçlü parlamenter yapıya dönmek istiyoruz. Bakanların milletvekillerinden seçildiği, atama ile değil, seçilerek gelen kişiler olmasını istiyoruz. İşte o zaman Bakanlar onları atayana değil, onları seçen kişilere yani Türk Milleti’ne hesap verirler. İşte o zaman yangın çıktığında uçakları kaldırmak için ya da deprem olduğunda güvenlik güçlerini bölgeye sevk etmek için “müsaade” beklemezler.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı olduğunda, her biri Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak beş Parti Genel Başkanı ve iki Büyükşehir Belediye Başkanı var. Ortak akıl ile yönetim bu memleketin unuttuğu bir uygulama oldu. Biz bunu GüçlendirilmişParlamenter Sistemle yeniden hatırlatacak ve tekrar olması gereken noktaya getireceğiz. Ama öncelikle Meclis’te çoğunluğu sağlamamız lazım. Bunun için de sizlerin oylarınıza talibiz.”

Tüysüz, akşamın ilerleyen saatlerine kadar teşkilat mensupları ile birlikte esnaf ziyaretlerini sürdürüp halkla sohbet etti ve ardından evine döndü.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir