ASLIHAN TÜYSÜZ, ‘BU SİSTEM DEĞİŞMELİ’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, seçim çalışmalarına Yığılca ve Akçakoca’da esnaf ziyaretlerinin ardından da köy ziyaretleri ile devam etti.

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz Millet İttifakı Milletvekili Adayları Yığılca’da esnaf ziyaretleri ve Akçakoca’da esnaf ve kahvehane ziyaretleri ile seçim çalışmalarına devam etti.

YIĞILCA ZİYARETLERİ

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, Bayram sonrası Düzce ilçelerini ziyaret programına, Millet İttifakı Milletvekili Adayları ile birlikte Yığılca’da devam ettirerek esnaf ziyareti yaptı. Tüysüz Yığılca’da vatandaşlarla da sohbet etti.

Millet İttifakı bileşenleri partilerin İl ve İlçe Başkanları ve mensuplarının katıldığı ziyaret programı yoğun bir katılım ile gerçekleşti. CHP İlçe Binası’nda başlayan program İyi Parti İlçe Binası’nı ziyaret ile bitti.

AKÇAKOCA ZİYARETLERİ

Tüysüz, Millet İttifakı Milletvekili Adaylarının farklı programları olması nedeniyle Yığılca’dan ayrılarak partisinin yönetici ve mensupları ile birlikte Akçakoca’ya geçti. Önümüzdeki günlerde Akçakoca ve çevre köylerine yapılacak geniş katılımlı ziyaret öncesinde Osmaniye Mahallesi’nde çok kısa bir esnaf ziyareti ve halkla sohbet gerçekleştirdi. Millet İttifakı bileşenleri partilerin Akçakoca İlçe Başkanları ve mensuplarının katıldığı köy ziyareti programı kapsamında Tepeköy ve Şubaşı Köylerine gidilerek kahvehane ziyaretleri gerçekleştirildi.

Tepeköy’de yaptığı konuşma sırasında Millet İttifakı hakkında soru soran bir vatandaşa, “50+1 sistemi bizlere ittifak yapmaya yöneltti. Biliyorsunuz ki bu sistem ilk geldiğinde, sadece AKParti ve MHP bile 50+1’i yakalayabilecek güçteydi. Ama şu an onlarda güç kaybettiği için çok farklı hatta normalde kendilerinin bile yan yana durmayacağı partilerle bile ittifak yapmak durumunda kaldılar. Bu sistemin sürdürülebilir olmadığının en basit kanıtlarından biri belki sadece bu bile olabilir. Biz diyoruz ki “bu sistem değişmeli “şeklinde cevap verdi.

Tüysüz ve beraberindekiler buradan Subaşı Köyü’ne geçti. Bölgenin ana geçim kaynağı olan fındık ile ilgili açıklamalarda bulunan Tüysüz, sözlerini “Fındıkla alakalı yaşadığınız problemleri biliyoruz. Gider maliyetlerinin ne kadar arttığını, bununla beraber fındık kilogram satış fiyatının bunları karşılamadığını biliyoruz. Genel Başkanlarımızın tespiti 3,5-4 dolar arasında fiyatı sabitlemek noktasında. Türkiye en kaliteli fındığı üretiyor. Tüm dünyada fındık fiyatını biz belirlememiz gerekirken, ne yazık ki biz belirleyemiyoruz. Neden kendi ürünümüzün değerini biz belirlemiyoruz ya da dünyaya bunu anlatamıyoruz. Bunlar üzerine çalışmamız gerekiyor. Bunun için de sizden yetki sahibi olmak için oylarınızı istiyoruz.” şeklinde sürdürdü.

Tüysüz kendisine eşlik eden Millet İttifakı bileşenleri partilerin Akçakoca İlçe Başkanları ve mensuplarına teşekkür etti. Tüysüz ve beraberindeki heyet Yığılca merkezinde ve Akçakoca köylerinde geçen günün ardından gece yarısına doğru Düzce’ye döndüler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir