Aktaş’tan eski binaları yıkın uyarısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Sezgin Aktaş, 12 Kasım Düzce depremi ve Kahramanmaraş depremlerinin ardından Düzce’de 3 deprem gören eski binaların önünde yayınladığı mesajında eski binaların yıkılması gerektiğini aksi halde sorumluların hesap veremeyeceğini söyledi.
Düzce’de 1999 yılında ve 23 Kasım’da yaşanan depremlerin ardından binalarda yıkım olmuş, bazı binalar ağır hasar almıştı. Kahramanmaraş depremi ile birlikte ağır hasar alan ve yıkılması gereken eski binalar tekrar gündeme geldi.
Konuyla ilgili olarak Düzce şehir merkezinde özellikle okullara yakın mesafelerde bulunan eski binaların önüne giden Aktaş, video yoluyla yetkililere uyarılarda bulundu. Aktaş “Burası okul burası eski bir bina. Burası 3 deprem gördü. Bu okul saatinde bir deprem olsa, bu bina çocuklara zarar verebilir. Bunun sorumlusu kim olacak? Bu eski binalara bir çözüm bulunmalıdır. Türkiye Değişim Partisi olarak bu binalar birine zarar verirse hesabını sonuna kadar soracağız. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Evet biriz ve beraberiz ancak biz uyarıyoruz. Gelin bizi dinleyin ve bu binaları yıkın” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir