Akran İletişiminin Önemi Anlatıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Öğretim Görevlisi Nurgül Soydaş tarafından Düzce Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerine yönelik “Akran İletişimi”  başlıklı eğitim düzenlendi.

Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen seminer, öğrencilerin katılımını, verimliliğini arttırmak amacıyla tanışma ve oyun etkinliği başladı. Kaliteli bir iletişim süreci oluşturmayı amaçlayan seminerde öğrenciler;  iletişimin önemi,  iletişim süreçleri,  doğru iletişimin formülü, yanlış dinleme türleri, iletişim engelleri, iletişimsizlik, etkili iletişim, akran iletişimi ve akran iletişiminin önemi başta olmak üzere kendilerine sosyal anlamda katkı sağlayacak bilgiler edindi.   Etkili  iletişimi, yaşamı zenginleştiren veya fakirleştiren sihirli bir olay olarak ifade eden Öğretim Görevlisi Soydaş, öğrencilerin akran iletişiminin kendi gelişimlerinde ve özgüvenlerinde önemli bir yeri olduğuna dikkat çekerek, katılımcılara çevre ile olumlu iletişim oluşturmada etkili olan faktörleri anlattı.

İnteraktif şekilde gerçekleşen seminerden memnun kalan öğrenciler, öğretmenler ve okul idaresi, seminerin olumlu etkiler sunduğunu ifade ederek düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Program Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Dursun Ali Yavuzyiğit’in, çiçek ve hediye takdimi ile sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir