Afetzedelerin sıcak yuvaları Düzce’den

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Valiliği tarafından kurulan 5 fabrikada Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem sonrası yıkım yaşayan vilayetlere gönderilmek üzere konteyner üretimi aralıksız devam ediyor. Günde 100 konteyner üretim hedefi belirleyen fabrikalarda aralıksız üretim devam ederken Düzce Valisi Cevdet Atay, “Deprem bölgesinde bir kişi bu yuvaların içinde ısınıyorsa bizimde yüreğimiz ısınıyor” dedi.

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sadullah Ünsal ve yönetim kurulu üyeleri ile cemiyet üyeleri, Düzce Valisi Cevdet Atay ile birlikte Düzce 1. OSB’de bulunan konteyner üretim merkezini ziyaret ederek, çalışanlara moral verdiler.

Fabrikada montajdan, bitime kadar her kademede yapılan işlemleri inceleyen gazeteciler, Vali Atay’dan bilgiler aldılar.

Konteyner üretim merkezleri hakkında bilgiler veren Düzce Valisi Cevdet Atay “Depremlerden sonra hızlı bir şekilde İl Özel İdaremiz ve arkadaşlarımıza hızlı bir şekilde bir araya gelerek deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın barınmalarına destek olmak amacıyla konteynerlerin üretimine başladık. Bu fabrikaları kısa süree içinde kurduk. Bu fabrikalar depo olarak kullanılıyordu. Buraları üretim merkezi haline getirdik. Gümüşova, 2 OSB, 1 OSB ve Çilimli’de olmak üzere 5 üretim merkezi var. Burada yapılan bu malzemeler bizim içimizi ısıtıyor. Nasıl ki vatandaşlarımız içinde oturduğu zaman ısınıyorlarsa bizlerde aynı şekilde ısınıyoruz. Arkadaşlarımız canı gönülden 24 esasına göre çalışıyorlar. Buradan giden he konteyner bir aileye yuva oluyor. Bir ailenin sıcak bir yuvaya kavuşması anlamına geliyor. Üretimler devam ediyor. Günde 100 konteyner üretimini geçeceğiz. Bizim konteynerlerimiz yalıtım ve ısınma anlamında en iyisi. Burada Pekintaş Aluform fabrikası ürünlerini kullanıyoruz. Başka yerlere söz vermelerine rağmen bize malzeme veriyorlar. Hedefimiz günde 100 konteyner üretmek. Şu ana kadar bölgeye 900 konteyner gönderdik. Konteyner kentlerin kurulumlar yapılıyor. AFAD koordinesinde konteynerler bölgeye gidiyor. Kar amacımız yok. Bölgeye en fazla konteyneri göndermek istiyoruz. Yapılan işten memnunuz ve rahatız” dedi.

TÜM DETAYLARA DİKKAT EDİLİYOR

Üretim merkezilerinde özellikle çalışan işçiler konusunda her türlü detaya dikkat edildiğini dile getiren Vali Atay “Hepimiz vicdani olarak huzur içindeyiz. Tek amacımız var. Bölgeye destek olmak. Buradan giden konteynerde ev ortamında yaşayacak olan insanların duası bize yeter. Burada kimse amir yada memur pozisyonunda değil. Herkes üzerine düşen görevi yapıyor. Ben günde 3 kez fabrikaları geziyorum. Biz iş güvenliğine, çalışanların sigortalarının yapılıp yapılmadığına dikkat ediyoruz. Burada bu işi yaparken kimsenin burnunun kanamamasına dikkat etmemiz gerekiyor. Ben bu fabrikalardan üretilen her üründen keyif alıyorum. Hangi vilayete kaç tane gitti. Hepsini takip ediyorum. Konteyner iş yerleri, engelliler için konteynerler yaptık” ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir