Düzce Belediyesi Açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şehrimizde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, Düzce’de hareketliliği teşvik etmek amacı ile büyük şehirlerdeki örneklerinde görüldüğü şekilde  “Kentimizde Bir Bisiklet ve Scooter Sistemi” kurulması hedeflenmiştir.

Bu maksatla Düzce Belediyesi tarafından 7 Ocak 2021 tarihinde bisiklet ve scooter ihalesi gerçekleştirilmiştir. Söz konusu ihale o tarihte geçerli mevzuata uygun olarak yapılmış, 300 adet Bisiklet ve 200 adet Scooter Düzcelilerin hizmetine sunulmuştur.

Ancak, 14 Nisan 2021 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı, Çevre ve Şehircilik,  İçişleri Bakanlıklarınca yayımlanan Elektrikli Scooter Yönetmeliği ile yeni bir düzenleme yapılmış ve Scooterlar ihale kapsamı dışında bırakılmıştır.  Bu sebeple söz konusu projede 200 adet scooter kapsam dışı bırakılarak ihalenin yenilenmesi zarureti doğmuştur.

Durum bundan ibarettir.

“Zihinleri hırsızlık ve yolsuzluk düşünceleri ile formatlanmış” “küçük bir kesim” tarafından bu sistemi desteklemek ve sübvanse etmek için düşünülmüş büfeler üzerinden bir karalama kampanyası yürütülmüştür.

Bütün süreçleri şeffaf bir şekilde yürütülmüş bir ihale süreci sonunda Düzcelilerin hizmetine sunulmuş bisiklet sistemine “kara çalmaya” çalışanların gerçek niyetleri hemşehrilerimiz tarafından çok iyi bilinmektedir.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir