Oda Başkanı Müjdeyi verdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkcı, Halk Bankası’ndan kredi kullanan esnaf ve sanatkârlara, kredi’nin faizi Maliye Bakanlığı tarafından ödeneceğinin müjdesi verdi. 
 
Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkcı,  yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “22 Haziran tarihli Resmi Gazetede yayınlanan karara göre bakiyesi 2021 yılına devrolan faiz farklarının Maliye Bakanlığı tarafından ödeneceğini belirtti.
Esnaflar için yeni düzenleme detayları belli oldu. Resmi Gazete’de yayımlanan karar kapsamında Halk Bankası’ndan kredi kullanan esnaf ve sanatkârlara faiz müjdesi geldi. İşte ilan edilen o karar ve kullanım detayları.
22 Haziran 2021 Tarihli ve 31519 Sayılı Resmî Gazete’de, Cumhurbaşkanlığı Kararları yer aldı. İlan edilen kararlar arasında esnaflar için “Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Esnaf ve Sanatkârlara Kredi Kullandırılmasına Dair Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4096)” düzenlemesi yer aldı.
 Söz konusu düzenleme Halk Bankası’ndan kredi kullanan esnaf ve sanatkarlara kolaylık sağlıyor.
Cumhurbaşkanlığı Kararına göre; daha önceki senelerde kredi kullanan esnaflar ve sanatkarların bakiyesi 2021 yılına devrolan kredileri için faiz tahakkuk tarihlerinde bankanın kooperatif kredilerine özgü kaynak maliyetini dikkate alarak belirlediği cari faiz oranları ile günümüzdeki faiz oranları arasında fark olması halinde esnaf aleyhine tahakkuk eden ilave faiz tutarı 31/12/2021 tarihine kadar Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından karşılanacak.
Resmi Gazete’de yayımlanan kredi faiz kolaylığı düzenlemesinde esas tarih 1 Haziran 2021 olarak uygulanacak.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir