19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Düzce’yi Temsil Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi öğrencileri Alper Candan Güllü ve Rabia Zengin, Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, “#HEPYAŞIMIZ19’’ temasıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği etkinliklerde Düzce’yi temsil ediyor.

Her yıl 15-21 Mayıs tarihlerini kapsayan “Gençlik Haftası” ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu katılımı ile Anıtkabir’de başladı. Gençlik haftası adı altında her sene coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı; ülke genelinde belediyeler, üniversiteler, sivil toplum, kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği içerisinde; kültürel, sanatsal ve sportif birçok etkinlikle, ‘’#HEPYAŞIMIZ19’’ temasıyla kutluyor.

Her İlin Temsilci Gençleri Ankara’da Buluşuyor

Hafta kapsamında Türkiye’nin 81 ilinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Azerbaycan’dan gelen temsilci gençler, ilk olarak Ankara’da buluşuyor. Temsilci gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni ziyaret ediyor.

“Milli Mücadele: Bitmeyen Yolculuk” programıyla tarihi ve kültürel zenginliklerimizi de yerinde görüp milli mücadele ruhunu yerinde müşahede etme fırsatı bulan temsilci gençler, Ankara’da bulundukları sürede Anıtkabir, I. ve II. Meclis, Hacı Bayram-ı Veli Cami, Tacettin Dergahı, Ulucanlar Cezaevi Müzesi ile Hamamönü’nü de ziyaret etti. Gençler, “Milli Mücadele: Bitmeyen Yolculuk” programı kapsamında, Ankara-Samsun ve Amasya illerini kapsayan kültür ve tarih programı ile Kurtuluş Savaşımızın izlerini yerinde gördü.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir