100 ÜNLÜ İSİM BU KİTAPTA BULUŞTU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteci-Yazar Aydın Maradit tarafından kaleme alınan ‘100 Ünlü Düzceli’ kitabının lansmanı yapıldı. Geniş katılımla gerçekleşen lansman programına kitapta yer alan bir çok önemli isim ve yakınları katıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ev sahipliğinde Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde gerçekleştirilen lansmana, spordan sanata, ticaretten siyasete birçok branşta Düzce’ye hizmet vermiş ünlü isim ve yakınları katılım sağladı.

MARADİT’TEN BAŞKAN ÖZLÜ’YE DESTEK TEŞEKKÜRÜ

Verilen kokteylin ardından Celil Yağız Konferans Salonunda gerçekleşen lansmanın açılış konuşmasını kitabın yazarı Aydın Maradit yaptı.  Maradit, 10 yıl önce Düzce Postası Gazetesinde başlatılan ünlü Düzceliler çalışmasını, bugün itibariyle bir kültür yayını olarak kitaplaştırdıklarını söyleyerek, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye kitabın basılmasındaki katkı ve desteklerinden ötürü teşekkür etti.

ÖZLÜ; “GELECEK NESİLLERİMİZE, GENÇLERİMİZE AKTARMAK İSTEDİK”

Kitapta adı geçen 100 ünlü Düzceli’ye yönelik slayt gösterisi gerçekleştirilmesinin ardından konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Uzaktan-yakından gelen tüm dostlarımız bugün burada bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bundan 10 yıl önce Aydın Bey’in gazete üzerinden başlatmış olduğu çalışmanın karşılığını bugün hep birlikte görüyoruz.  Düzce için emek vermiş, büyümesinde ve gelişme katkıda bulunmuş büyüklerimiz bugün bu kitabın içerisinde. Bunu gelecek nesillerimize, gençlerimize aktarmak istedik. Geçmişin Düzce’sini bilsinler istedik” dedi.

“HEP BİRLİKTE GÜZELLEŞTİRECEĞİZ”

Belediye olarak yaptıkları çalışmalardan da kısaca bahseden Başkan Özlü, Millet Bahçesi, Kent Estetiği Projesi ve Cedidiye Meydan Projelerine yönelik son duruma yönelik katılımcıları bilgilendirerek, “Düzce çok güzel bir yer. Bunu Türkiye’de gezmediği yer kalmamış Dünya’da da aynı şekilde birkaç yer dışında dolaşmış biri olarak söylüyorum.  Belediye olarak biz de daha güzel olması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizi hep birlikte güzelleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Özlü, konuşmasının ardından sırasıyla Düzceli ünlü iş insanı Hamit Şerifoğlu, Muhasebeci Ahmet Güney, Milli Basketbolcu Engin Bayev,  Türkiye’nin ilk iftar duasının yazan Doç. Dr. Faruk Ermemiş ve Düzce Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’na yayınlanan ‘100 Ünlü Düzceli’ kitabını hediye etti.

Lansman, kitabın katılımcılara dağıtımı ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir