SPOR ŞEHRİ DÜZCE HEDEFİNDE YENİ BAŞLANGIÇ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin spor alanında başarılara imza atması için başlattığı çalışmalara yenisini ekledi. Özlü, Spor Akademisinin ardından amatör spor kulüplerine ayni ve nakdi destek vereceklerini açıkladı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Spor Akademisinin ardından il genelinde profesyonel takımlara yetenekli sporcu kazandırmak amacıyla amatör spor kulüplerine destek olacaklarını kaydetti. Geçtiğimiz günlerde Düzcespor’a en önemli desteğin alt liglerden gelen yetenekli Düzceli gençlerin futbolcu maliyetini düşürmek olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Özlü, amatör spor kulüplere desteklerini artıracaklarının işaretini vermişti. Destek açıklamasının ardından harekete geçen Özlü, Spor Akademisi adı altına belediye gelirlerinin binde 12’sini amatör spor kulüplerine ayırdıklarını söyledi.

Amatör spor kulüplerine destek olmak için ilk olarak Hamidiyespor ile görüştüklerini kaydeden Özlü, “ İlk yardımı Hamidiyespor Kulübü Başkanı Mensur Bilgin’e yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde Aziziye ve Koçyazı ile devam edeceğiz. 70’den fazla amatör spor kulübüne ayni ya da nakdi yardımda bulunacağız.. Düzce Belediyesi olarak amatör sporlara büyük önem veriyoruz. Gençleri yetiştirerek başta Düzcespor olmak üzere profesyonel takımlarda oynamalarını sağlamak istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

KOORDİNASYONU SPOR AKADEMİSİ SAĞLAYACAK

“Mahallelerdeki takımların başkanlarıyla, muhtarlarıyla görüşeceğiz. Gençlerimizin ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu gençler arasında turnuva düzenleyeceğiz. İçlerinden çıkan yetenekleri de Düzcespor gibi kulüplere tavsiye edeceğiz” diyerek sözlerine başlayan Özlü, şöyle tamamladı:

“Bütün bu koordinasyonu Spor Akademisi bünyesinde yapacağız. Bu bizim spora destek politikamızın ana omurgasını oluşturuyor. Hamidiyespor Düzce için önemli bir takımdır. Hamidiyespor’da oynamış Aziz Yıldırım gibi önemli isimler yetiştirmiş. Biz bütün amatör spor kulüplerine destekleyeceğiz. Spor politikamız bakımından baktığımızda Türkiye’de ilk diyebiliriz. Spor Şehri Düzce hedefimizin ilk aşaması amatör spor kulüpleri arasında yaptığımız dayanışma ve yardımlaşmanın başlangıcıdır”.

“DAHA ÖNCE BÖYLE YARDIM ALMADIK”

Başkan Özlü, Hamidiyespor Kulübü Başkanı Mensur Bilgin de ilk defa yardım aldıklarını kaydetti. Başkan Özlü’ye teşekkür eden Bilgin, “ Hamidiyespor olarak Başkanımız Özlü’nün amatör sporlara vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Daha önce böyle bir yardım almadık. Masraflardan dolayı zorlanıyoruz ama sayın başkanımız bizlere yetişti. Maddiyat ve yardım çok önemli ama amatörün sıfır noktasından başlayarak Düzcespor’a, Türk futboluna yetişecek çocuklara katkıda bulunduğu için kendisine çok teşekkür ediyorum. Temel olmadan binanın üstünün bir kıymeti yoktur. Amatör ligler ve spor okulları bu çocukların yetişme noktasıdır” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir