“Milli Bilişim Teknolojileri İle Daha Güçlü Türkiye”

featured

Düzce Üniversitesi Akçakoca Meslek Yüksekokulu’nun düzenlediği “Bilişim Teknolojilerinde Yerli İnovasyonlar ve İçimizdeki Mucize” başlıklı konferans, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Öğr. Gör. Serdar Arpacı’nın üstlendiği programın açılışında konuşan Düzce Üniversitesi Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Hüsrev Çelik, davetli konuşmacı İrfan Keskin’e, organizasyonda emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Programın davetli konuşmacısı AFAD Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanı İrfan Keskin; öncelikle AFAD’ın bilişim sistemlerine verdiği önemden ve AFAD’ın güçlü bilişim alt yapısından söz etti.

Ülke olarak milli yazılımlarımızı ve bilişim sistemlerimizi nasıl inşa edebileceğimiz konusunda önemli tespitlerde bulunan İrfan Keskin; bu bağlamda açık kaynak sistemlerin önemi ve bunların milli teknoloji altyapısında kullanımının yeri üzerinde durdu.

resim yükle

Özel olarak Pardus milli işletim sistemindeki gelişmeler ve ülke çapındaki kullanımının yaygınlaştırılmasına da değinen Keskin, milli yazılım ve bilişim çalışmalarının Ülkemizin gücüne stratejik katkılarına vurgu yaptı.

Konferansın son bölümünde bu çalışmaların daha ileri noktalara taşınması için içimizdeki potansiyelin ortaya çıkarılmasının önemi vurgulayan İrfan Keskin; kendisinin uzun yıllara dayanan engin tecrübeleri üzerinden öğrencilere faydalı tavsiyelerde bulundu.

Bilgisayar Programcılığı öğrencilerinin mezun olmadan önce hangi yetkinliklere sahip olmaları gerektiği ve mezuniyetten sonra nelerle karşılaşacakları konusunda yol gösterici açıklamalarda bulunan Keskin, öğrencilerin kendilerini nasıl geliştirebileceklerini de anlatarak onlara önemli katkılar sundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

DuzceLife ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!