LİSANSSIZ ÇEKÇEKLER’E EL KONULDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların huzur ve güvenliği noktasında gerçekleştirdiği denetimlerine aralıksız devam ediyor.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, atık toplama aracı olarak kullanılan motorlu çekçeklere yönelik denetimlerde kurallara aykırı olan çekçeklere el koyarak trafikten men etti.

Denetimler çerçevesinde Zabıta müdürlüğü organizesinde İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerin de katıldığı çalışmada gerek çevre kirliliğine yol açan gerekse de trafikte tehlikeye neden olan çekçekler durdurularak incelendi.

Jandarma ekipleri çekçeklerin lisansları olup olmadığı noktasında gerekli incelemeyi yaparken, Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ise atıkların bulunduğu araçları denetledi. Yapılan denetimlerde lisanssız olan ve belirlenen saatler dışında atık topladığı tespit edilen araçlara el konuldu.

Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği noktasında denetimler yapmayı sürdürüyoruz. Bugün motorlu çekçeklere yönelik ilkini gerçekleştirdiğimiz denetimlerimizde, yasadışı şekilde atık toplayan taşıtların trafikten men edilmesini sağladık. Araçları çekici yardımı ile yedi emin parkına çektiriyoruz. Çekçeklere yönelik denetimlerimiz rutin olarak, belirleyeceğimiz bölgelerde devam edecek. Halkımızın huzur ve güveni için her an görevimizin başındayız” denildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir