Kooperatiflerin ayakta kalması için taleplerinin yok sayılmamalı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce’deki yolcu taşıyan bu kooperatiflerin belediyeler başta olmak üzere ilgili kamu kuruluşlarından ve odalarından destek görmeleri gerektiğini belirtti.

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, “Kooperatifler, gerek Düzce Merkez ulaşımında gerekse de ilçelerin yolcu taşıma sisteminde son derece önemli yere sahip kurumlardır. Kimisi uzun yıllardır faaliyet gösteren kimisi de yakın zamanda kurulan hatlar ile Düzce’nin çeşitli yer ve yörelerine yolcu taşıyan bu Kooperatifler, Belediyeler bünyesinde veya özerk statüde çalışmayı sürdürmektedirler” dedi.
Araç sahiplerinin kontak kapatma noktasına geldiğini belirten Er, “Pandemi döneminde ve özellikle de sokağa çıkma yasakları ile yaşanan ciddi yolcu kaybının yanında, artan yakıt ve bakım giderlerinin aynı oranda bilet fiyatlarına yansıtılamaması esnaf olarak nitelendirebileceğimiz bu sektörde ciddi sıkıntılara sebep olmakta, araç sahipleri adeta kontak kapama noktasına kadar gelmektedir. Yine pandemi döneminde, gayet makul bir kararla alınan belli başlı sektörlerde çalışan yolculara sağlanan bilet muafiyeti ve öncesinde de belediyelerde çalışanlar başta olmak üzere yine belli kurumlarda faaliyet gösteren personelin bilet ücretinden muaf tutulması, taşıyıcı esnafımızın durumunu daha da güç hale getirmektedir” dedi.
Kooperatiflerin ayakta kalması için taleplerinin yok sayılmaması gerektiğini belirten Er, “Hemen hemen her sektör, irili ufaklı desteklerden faydalanırken, son derece sıkıntılı bir süreç yaşayan Düzce’deki yolcu taşıyan bu kooperatiflerimizin ve benzeri ticari kurumların belediyeler başta olmak üzere ilgili kamu kuruluşlarından ve odalarından destek görmeleri gerektiğine inanıyoruz. Direk maddi destek, dönemsel vergi muafiyeti, yakıt ve ödeme teşvikleri başta olmak üzere verilecek bu tür destekler ile kooperatiflerin ayakta kalması sağlanmalı, yıllardır Düzce’nin yolcu taşıma sisteminde fedakarca çalışan bu esnaf grubunun emekleri ve talepleri yok sayılmamalıdır. İyi Parti Düzce Teşkilatı olarak, ilgili konuyu TBMM gündemine de taşıyıp ulusal bir farkındalık yaratma gayreti içinde olacağımızı da ayrıca belirtmek isteriz” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir