KENDİ ENERJİSİNİ KENDİSİ ÜRETECEK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aziziye Mahallesi’nde bölgenin en modern ve en büyük pazaryeri projesinin temeli atıldı. Temel atma töreninde konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 5 bloktan oluşacak olan Merkez Pazaryerinin kendine özgü mimarisi ve çok amaçlı yapısıyla örnek bir proje olacağını kaydetti.

Düzce Belediyesi, geleceğin Düzce’sinin oluşturulması adına her platformda attığı adımlara bir yenisini ekliyor. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle Aziziye Mahallesinde vatandaşların hizmetine sunulacak olan bölgenin en modern Pazaryeri için temel atma töreni gerçekleştirildi.

Mevcut pazaryerinin batı kısmında yapımına başlanan projenin temel atma törenine Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve kurmaylarının yanı sıra, Düzce Valisi Cevdet Atay, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, CHP İl Başkanı Semih Cemşit, DTSO Başkanı Tuncay Şahin, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, Sebzeciler-Balıkçılar Odası Başkanı İslam Batuhan Yangaz, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

“KALİTELİ HİZMETLER SUNABİLMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Konuşmasına Düzcelilere söz verdiği bir projeyi, bir eseri daha hayata geçiriyor olmanın  mutluluğunu yaşadığını ifade ederek başlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “3 yıldan fazla süredir, ekip arkadaşlarımla birlikte, şehrimizi çok daha ileriye taşımak, sizlerin hayatını kolaylaştırmak ve tüm Düzceli kardeşlerimize daha kaliteli hizmetler sunabilmek için çalışıyoruz” dedi.

KRONİK SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ
Konuşmasını yapılan projelerden örnekler vererek sürdüren Başkan Özlü, “Büyük bir sorun haline gelen ulaşım meselesini ve çöp problemini kökünden çözdük. Bir şehirde insanlar bir yerden bir yere giderken zorlanıyorsa, çöpleri toplanmıyorsa, sokakları temiz değilse, caddeleri ihtiyaca cevap vermiyorsa; o şehirde kaliteli bir hayat sürmek ve mutlu olmak imkânsızdır. ‘Sıfır atık’ konseptiyle inşa ettiğimiz “katı atık bertaraf tesisimiz”; tüm Türkiye’ye örnek olmuştur. Düzce’nin tüm çöpleri ve katı atıkları bu tesiste işlenmekte, bertaraf edilmekte ve elektrik enerjisine dönüştürülmektedir” şeklinde konuştu.

DERDİMİZ GÜNÜ KURTARMAK DEĞİL
Dertlerinin bugünü kurtarmaktan öte Düzce’nin geleceğini inşa etme gayretinde olduklarını kaydeden Başkan Dr. Faruk Özlü, “Sporla, sanatın bütün dallarıyla, tiyatroyla, sinemayla, turizmle, kültürel aktivitelerle ve daha birçok etkinliğiyle; şehrimizdeki herkesi mutlu etmek, herkese eşit şekilde ulaşmak ve herkesin belediyesi, herkesin belediye başkanı olmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

SIRADIŞI BİR PAZAR YERİ
Özlü, “Bugün burada toplanmamıza vesile olan Modern Pazaryerimiz; kendine özgü mimarisi ve çok amaçlı yapısıyla, toplam 5 bloktan oluşacak. 335 metre uzunluğunda ve 6710 metrekare kapalı alana sahip olacak. Burada 34 adet şarküteri, bakliyat dükkânları, balıkçı pazarı, sebze meyve pazarı yer alacak. Alışverişe gelen vatandaşlarımızın araçları için cep otoparkları da olacak.

En önemlisi de; kuracağımız solar enerji panelleriyle, ihtiyaç duyduğu elektriği kendisi üretecek. Böylece enerji maliyetleri azalacak ve çevre kirlenmemiş olacak. Yani burası ‘sıradan değil, sıradışı bir pazaryeri” olacak. Elli sene boyunca hiç aksamadan, kaos üretmeden, temiz, sağlıklı ve sürekli bir hizmeti sizlerle buluşturacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Özlü, konuşmasının sonunda şehre yepyeni bir kimlik kazandıracağına inandığını söylediği modern pazaryerinin hayırlı olmasını dileklerini paylaştı.

YANGAZ, TEŞEKKÜR ETTİ
Başkan Özlü’nün konuşmasının ardından kürsüye çıkan Sebzeciler/Balıkçılar Odası Başkanı İslam Batuhan Yangaz, esnaf dostu olarak değerlendirdiği Başkan Özlü’ye kendilerine verdiği desteklerden ötürü teşekkür ederek, pazaryeri projesinin hayırlı olması temennilerinde bulundu.

DESOB BAŞKANI KAYIKÇI
DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı ise Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün proje insanı olmasının Düzce için büyük bir kazanç olduğunu belirterek, pazaryeri projesinden ötürü kendisine teşekkürlerini iletti.

VALİ CEVDET ATAY
Son olarak kürsüye gelen Düzce Valisi Cevdet Atay ise bugün Düzce’nin en modern pazaryerinin temel atma töreni için toplandıklarını belirterek, Başkan Özlü’nün projelerini takip ve takdir ettiklerini ve Düzce’ye hayırlar getirmesini temenni etti.

Konuşmaların ardından dualarla birlikte Merkez Pazaryeri Projesinin temelini atıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir