KASIM AKTAŞ ORTAOKULU YÜKSELMEYE BAŞLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aziziye Mahallesinde geçtiğimiz Kasım ayında temeli atılan Kasım Aktaş Ortaokulundaki hummalı çalışma devam ediyor. Yapımı devam eden Ortaokulun yeni eğitim öğretim dönemine yetiştirilmesi hedefleniyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ nün girişimleriyle başlatılan iş insanı Kasım Aktaş’ın destekleriyle Aziziye Mahallesinde bulunan eski SSK Hastanesi arazisinde inşası devam eden 48 Derslikli Kasım Aktaş Ortaokulu yükselmeye başladı.

Yapımında 24 dersliği Düzce Cam Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Aktaş’ın üstlendiği, 24 dersliği ise Milli Eğitim Bakanlığı ve Düzce Belediyesi üzerinden yapılacak bağışlarla olan hayata geçirilecek olan 48 derslikli Kasım Aktaş Ortaokulu inşaatındaki hummalı çalışma devam ediyor. 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün önemle üzerinde durduğu ve çalışmaları titizlikle takip ettiği okul projesinde, sık sık drone görüntüleri de alınarak projede ne kadar yol kat edildiği inceleniyor.

Yapımı devam eden proje 18 dönüm arazi üzerine zemin artı 2 kat olarak, yaklaşık 54 metrekarelik sınıfların yanı sıra spor ve konferans salonlarının da içerisinde bırındıracak. Projenin tamamlanmasıyla, Düzce’de öğrencilerin daha modern ortamda eğitimlerini sürdürebilmeleri adına ikili eğitime son verilecek.

Okulun yapımının yeni eğitim öğretim dönemine kadar tamamlanması hedefleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir