Hayati Yazıcı Düzce TSO’yu ziyaret etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İl Kongresi Dolayısıyla geldiği Düzce’de Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret etti.

Ziyaret programında ayrıca; Ak Parti Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Fahri Çakır, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile Ak Parti Düzce İl Teşkilatı hazır bulundu.

Ziyarette konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, 1999 depreminin ardından Düzce’nin il olması ve 5084 sayılı teşvik kanunu dolayısıyla Düzce’nin gelişimi ve oda olarak yapılan çalışmalar hakkında Hayati Yazıcı’ya bilgiler verdi. Şahin; “İlk olarak 2004 yılında tabi olduğumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği akreditasyon sisteminde geçen yıl Türkiye’de ilk kez C sınıfı oda konumundan A sınıfı oda konumuna yükseldik. Odamızı 365 oda ve borsa arasında ilk 16’ya taşıma başarısı gösterdik.

Düzce’de faal durumda 5 Organize Sanayi Bölgesi yer almakta. Bunun haricinde de diğer sanayi alanlarımızda da üyelerimiz canla başla üretime, katma değer sağlamaya ve ihracat yapmaya devam etmektedir. Mart 2019 itibariyle dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci de dahil olmak üzere Düzce, yatırım ve ihracat konularında ivme kazanmaya devam etmiş, Türkiye genelinde birçok kalemde ilk 3 sırada yer almıştır. 100’ün üzerindeki ihracatçı üyelerimiz 140 ülkeye ihracat yapmakta, 2019 yılı verilerine göre de bu rakam 1,5 milyar dolar seviyelerindedir.

5.600 aktif üyemizle Türkiye için üretmeye, ülkemizin 2023 vizyonuna katkı sağlamaya devam ederken aynı zamanda ilimizin diğer dinamiklerini de ayakta tutmaya gayret ediyoruz.

Üyelerimizin aktif ihracat işlemlerini yerinde yapabilmeleri adına Gümrük Müdürlüğü girişimlerimizi hızlandırdık ve ilimize Gümrük Müdürlüğü açılması konusunda mutabakata vardık. Fiziki binanın yapılmasının ardından mümkün olan en kısa sürede Gümrük Müdürlüğümüzü de faaliyete geçireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Düzce’yi yakından takip ettiğini belirten Hayati Yazıcı, siyaset ve sivil toplum kuruluşlarının yakın çalışma ortamı ve başarılarından dolayı Düzce TSO Yönetimini tebrik etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir