Girişimcilik Dediğin Yalnız Bir Yolculuk Webinarı Gerçekleşti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu tarafından organize edilen, Melek Yatırımcı, Girişimci Mentörü Şule Yüksel’in konuşmacı olarak katıldığı “Girişimcilik Dediğin Yalnız Bir Yolculuk” webinarı gerçekleşti.

Düzce TSO Çevrimiçi Yayın Sistemiyle geniş katılımla gerçekleşen webinarda; Covid-19’un kadın istihdamı üzerindeki etkilerinin yanı sıra ülkemizde kadının ekonomideki yeri, girişimcilik ve kadınların kümelenmesi konuları irdelendi.

Programın açılış konuşmasını yapan TOBB Düzce İl Kadın Girişimci Kurulu Başkanı Serap Küçük;                “ Değerli katılımcılarımız; TOBB Kadın Girişimciler Kurulu; 2007 yılında TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde, Türk Kadınının Ekonomiye etkin katılımı ve ekonomik konularda rol model olması amacıyla kurulan ve tüm Türkiye’de teşkilatlanan bir yapı.  Bizler de yerelde kadınlarımızın emeklerini değerlendirebilmeleri, şirketleşmeleri, global ekonomide söz sahibi olmaları amacıyla gerek mentörlük çalışmalarına gerekse çatımız altında birlikte çalışma kültürü aşılanması hususlarında çalışmalar yapmaktayız. Kadın Girişimciliği son dönemlerde hem kamu kaynakları tarafından hem de kamuoyu tarafından büyük destekler almış, kadınlarımız hem kendi ailelerine, hem de ülke ekonomisine ciddi katma değerler sağlamaya başlamıştır. Bugün kıymetli misafirimiz Şule Yüksel hanımefendi de bizlere bu konulardaki deneyimlerini ve kendi çalışmalarını aktaracak. Keyifle takip edeceğimiz programımıza hemen geçebilmek adına katılımlarınızdan dolayı teşekkürlerimi sunuyor, programımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. “ ifadelerini kullandı.

Webinar Türkiye Kadın Girişimci Derneği (KAGİDER) Üyesi, Girişimci, Melek Yatırımcı, Girişimci Mentörü Şule Yüksel’in konuşmasıyla devam etti. Yüksel; ” Büyük bir motivasyonla çalışmaya  başladığını, kadın özelinde, kadının ekonomideki konumunu güçlendirme anlamında çaba ortaya koymak istediklerini belirtirken, kadını her alanda destekleyerek özellikle iş dünyasındaki statüsünü, bilincini  üretkenliğini geliştirmek, ülke ekonomisine katkısını sağlamlaştırmak için bizzat faaliyetlerde bulunmak, ayrıca bu hedefleri içeren  faaliyetleri desteklemeyi amaçladıklarını belirtti. Yüksel programın devamında, Türkiye’deki kadın işgücünün potansiyelini ortaya koymada büyük fırsat yarattığını belirterek, kadınların fırsat eşitliği sağlandığı takdirde aşamayacakları engel olmadığını vurguladı.

Webinar, katılımcıların soru cevap kısmından sonra sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir