Er; Kabalak Halkı’nın Sorununa Değindi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Kabalak Köyünde yaşayan vatandaşların Düzce merkeze girişleri konusunun netleştirilmesi gerektiğini belirterek, “Kabalak halkı da Kabalak köyünün çocukları da kentin ulaşım haklarından adil biçimde yararlanmalıdır” dedi.

Er, “Son yapılan düzenleme ve ihale sonrasında Boğaziçi Beldesi yeni araçlarla toplu taşıma hizmeti vermektedir. Bu düzenleme yapılır iken, daha önce Kabalak köyü ve bölgeye taşıma hizmeti veren kooperatif de yapılan güzergah çalışması ile hizmet vermeyi sürdürmektedir. Bununla beraber mevcut kooperatifin güzergah izninin resmî manada somutlaşmaması ; belediyeye ait yeni araçların da Kabalak köyüne girmemesi, Kabalak halkını mağdur edebilecek; bu halde şehir içine girmek isteyen halk ya iki araç değiştirmek ya da uzun bir yolu yürüyüp Boğaziçi Belediyesi araçlarını kullanmak durumunda kalabilecektir” dedi.
Bu belirsizliğin bir an önce resmî biçimde giderilmesi gerektiğini belirten Er, “Halkın gerek ekonomik gerekse de zaman olarak zor durumda bırakılmaması gerekmektedir. Bu bağlamda mevcut kooperatifin sözlü olarak izni verilen güzergahının resmî bir izin şekline dönüştürülüp gelecekte de araçların şehir içine girmesi şüpheye yer bırakmayacak şekilde temin edilmelidir. Bir başka yapılabilecek şey de Belediye araçlarının kooperatif araçlarından aktarma yapacak yolcuya bilet ücreti hususunda bir kolaylık gösterecek sistemin geliştirmesidir. Kabalak halkı da Kabalak köyünün çocukları da kentin ulaşım haklarından adil biçimde yararlanabilmelidir” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir