Düzce Üniversitesi’nden TEKNOFEST’e Hazırlanan Liseli Gençlere Ziyaret

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi, TEKNOFEST’e hazırlanan Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek, teknoloji alanında yapılan yenilikçi çalışmaları inceledi.

Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü’nün yer aldığı ziyarette; Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Gürol Ün, TEKNOFEST Roket Takımı Akademik Danışmanı Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Genç ve STEAM Merkezi Koordinatörü Devrim Ertuğrul yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Okulun STEAM Merkezi, atölyeleri ve teknoloji alt yapısı hakkında bilgi veren görevliler, TEKNOFEST kapsamında yapılan hazırlıkları da ziyaretçilerle paylaştı.

Gençlere teknolojiyi sevdirme ve benimsetme adına yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Üniversitenin; çağın gereklerine uygun şekilde, teknoloji alanında yapılan faaliyetlere ve yenilikçi çalışmalara büyük önem verdiğinin altını çizdi. Düzce Üniversitesi’nin bünyesinde TEKNOFEST’e hazırlanan birçok takım bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, bu takımların iş birlikleri yapması halinde başarılı bir süreç çıkartılacağını ifade etti. Ayrıca ziyarette teknoloji alanında ülkemizin gelişimi ve gelecekteki çalışma konuları ile ilgili karşılıklı görüşler ve öneriler paylaşıldı, iş birliklerin artırılması konusunda görüş birliğine varıldı.

Lise Roket Takımı’na destek olan Düzce Üniversitesi öğrencileri de bu ziyaretten dolayı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü’ye teşekkür ederek, Düzce Üniversitesi’nin her alanda olduğu gibi girişimci ve yenilikçi çalışmaları ile öğrencilerin ufkunun açılmasına, yeni fikirlerin ve buluşların ortaya çıkmasına zemin hazırlamaya, katkı sunmaya devam ettiğini söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir