DURUMUMUZ BENZERLİK GÖSTERİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (DESOB) Mustafa Kayıkcı, Sağlık Bakanlığı tarafından pandemiye ilişkin vaka sayısını gösteren Türkiye haritasında Düzce’deki durumu değerlendirdi. Kayıkcı, ‘Vaka sayılarının düşmesi sevindiricidir. Ancak tehdit devam ediyor. Tam normalleşme sürecine kadar bireysel önlemlerin gevşetilmemesi gerekiyor’ dedi.

Düzce’de insan ve toplum sağlığı, ekonomik hayatın pandemi nedeniyle tehdit altında olduğunu hatırlatan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı, pandemiye karşı bireysel önlemler ile aşılamanın etkin olacağını belirtti. Türkiye genelinde salgının başladığı Mart 2021 tarihine göre benzerlikler yaşandığına değinen Kayıkcı bu konuda şu görüşlere yer verdi: “ 1 Haziran’da başlayan kademeli normalleşme, 1 Mart tarihinde uygulanan kontrollü normalleşmeyle benzerlik gösteriyor. Mevcut durumumuz 1 Mart 2021’le çok benzerlik gösteriyor, benzer vaka sayısı, benzer bulaşıcı varyantların varlığı, benzer açılma. Sonucunun aynı olmaması için, ülkede yeterli oranda aşılama yapılıncaya kadar bireysel önlemleri gevşetmemenizi öneririm”

Kademeli normalleşmenin başladığı 1 Haziran tarihi itibarıyla iş yerlerini açan esnaf ve sanatkarları gezdiğini vurgulayan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı, ‘ İş yerlerini açan tüm esnaf ve sanatkarlarımız kurallara son derece riayet ediyorlar. Artık kimse iş yerlerinin kapanmasını istemiyor. Bunun için herkes elinden geleni yapıyor. Bu durum tüm vatandaşlarımız için geçerlidir. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyduğumuz zaman bu salgından kendimizi ve toplumumuzu koruyabiliriz’ dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir