BELEDİYE DÜZCE’Yİ SUSUZ BIRAKMADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beyköy regülatör sahasında, sel ve taşkın sebebiyle oluşan arızadan dolayı Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler, Su Arıtma Tesisi’nde filtre havuzlarında tadilat çalışmasını Düzcelilere su kesintisi yaşatmadan kısa sürede tamamladı.

İçme suyu Regülatör su alım sahasındaki aşırı derecede sel ve taşkın sebebiyle kum ve çamur birikintisinin sisteme su alımını durdurduğu için acil olarak ekipler tarafından müdahale edildi.  Uğur suyundan su temin eden Beyköy Regülatörünün selden dolayı arıza yapmasının ardından Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, kısa sürede arızaya müdahale ederek çalışmayı tamamladı. Su arıtma tesisindeki havuzları boşaltan ve selden dolayı dolan havuzları temizlemeye başlayan ekipler, kısa süre içinde arızayı gidererek ilin içme suyunu yeniden pompalamaya başladı.

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; “2 metre kalınlığındaki çamur ile kumlar giriş havzasından ve havuzlardan hızlı bir şekilde temizlendi. Çalışma şehirde su kesintisi yaşanmadan tamamlandı yeni ızgaralar kondu su sisteme verildi” denildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.