BAŞKAN ÖZLÜ’NÜN 3. ŞİİRİ YAYINDA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir süre önce şiir albümü için stüdyoya giren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Nazım Hikmet’in “Davet” şiirini seslendirdi. Memleketimizin eşsiz güzelliklerinin de yer aldığı şiir klibi sosyal medya platformlarındaki yerini aldı. 

Yıllarca Savunma Sanayi Müsteşarlığında kritik görevler üstlenen daha sonra Milletvekilliği, ardından da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevinde bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yoğun çalışma temposundan arda kalan zamanlarda kültür ve sanat ile ilgilenmeyi ihmal etmiyor. Başkan Özlü gençlik yıllarından günümüze kadar şiire olan ilgisi nedeniyle geçtiğimiz aylarda stüdyoya girerek ünlü şairlerin şiirlerini seslendirmişti. İlk olarak Turgut Uyar’ın “Türkiyem” adlı şiirini seslendiren Başkan Özlü’nün ikinci şiiri Cahit Sıtkı Tarancı’dan “Memleket İsterim” sanat severlerin beğenisine sunulmuştu. Son olarak Başkan Özlü’nün seslendirdiği Dünyaca ünlü şair Nazım Hikmet’in “Davet” adlı şiiri klipleştirilerek sosyal medya platformlarında yayınlanmaya başladı.


KLİPTE ANADOLU MOTİFLERİ GÖZE ÇARPIYOR

“Davet” şiirinin stüdyo kaydının hazırlanan klip de sanatseverler tarafından tam not aldı. Başkan Özlü’nün yer aldığı çekimlerin bir bölümü Düzce’de gerçekleşti. Anadolu’nun motifleri ile zenginleştirilen  klipte çocuklar ve emekçi insanlar da yer aldı.
Klip Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün kişisel sosyal medya hesaplarından yayınlanmaya başladı.

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=pSkQcept_v8

DAVET
Dörtnala gelip Uzak Asya’dan
Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket, bizim.
Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak
Ve ipek bir halıya benziyen toprak,
Bu cehennem, bu cennet bizim.
Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın,
Yok edin insanın insana kulluğunu,
Bu dâvet bizim….
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
Ve bir orman gibi kardeşçesine,
Bu hasret bizim…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir