Bağımlılığı anlatan genç yetenekler ödüllendirildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşilay’ın genç nesilleri bağımlılıktan korumak, çocuk ve gençlerin sanatsal perspektifinden bağımlılık farkındalığı oluşturmak amacıyla düzenlediği Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nın kazananları belli oldu.

Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle bu yıl 10’uncu kez düzenlenen yarışmanın 2020 Türkiye Finali Ödül Töreni Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül,  Yeşilay Düzce Şube Başkanı Av.Arb. Ali Dilber ‘in ve Dereceye giren öğrencilerin katılımıyla  online olarak gerçekleştirildi.

 

Düzce’den 539 bine yakın eserden 18’i dereceye girdi

Edebi Alanda Türkiye 3.olan ;Çilimli Şerefiye ilkokulu öğrencisi Yunus Varol  ödülün sahibi oldu.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımına açık yarışmada, edebi ve görsel olmak üzere iki kategoride bağımlılık konulu eserler değerlendirildi. Yarışmanın ilk aşamasında bu iki kategoriden 81 ilin ilkokul, ortaokul ve lise birincileri belirlendi ve ödüllendirildi. Toplam 480 il birincisinin değerlendirildiği Türkiye finalinde ise her düzey ve kategoriden ülke şampiyonları belirlendi. Ödül töreninde dereceye giren 18 eser sahibine ödülleri takdim edildi. Kategori birincileri 5 bin TL, ikincileri 3 bin 500 TL, üçüncüleri 1.000 TL ödülün sahibi oldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir